סורגים לבית וחלונות

סורגים לבית וחלונות

סורגים לבית

סורגים לבית בהגדרתם, הינם אמצעי הגנה ובטיחות מפני פורצים או פולשים, לכן ישנה חשיבות גדולה לתכנון הסורגים, באופן שיספק הגנה מירבית לתושבי הבית.
מעצבי פנים רבים נותנים דגש מיוחד לעיצוב הסורגים לבית, כחלק בלתי נפרד מהבית ודואגים כי גם הסורגים יהיו מעוצבים ויתאימו לבית.
סורגים לבית משמשים בעיקר כאמצעי הגנה מפני כניסה של פורצים אך בנוסף גם משמשים כאמצעי הגנה מפני נפילות, על כן יש לדאוג כי הסורגים יהיה באורך מספק ובצפיפות מתאימה כדי למנוע נפילות.
ניתן למצוא סורגים לבית רבים בצבע לבן, המעביר תחושת ניקיון וטוהר, על כן רבים בוחרים לרכוש סורגים לבנים או לצבוע בלבן את הסורגים הקיימים.
סורגים לבית הם לרוב מיוצרים מחומרים טובים ואיכותיים, כמו ברזל או פלדה, על כן הם עמידים לנזקי מזג האוויר, נזקי בלאי ועוד.
סורגים לבית הם פעמים רבות סורגים מתקפלים, שאמנם אינם בטוחים דיים כמו סורגים מעוגנים לקיר, אך יחד עם זאת ניתן להסיר אותם בקלות במקרי חירום כמו שריפה.

חלונות

ההגדרה של חלונות היא סוג של פתח בקיר או במבנה כלשהו אשר מאפשרת לאור או אוויר להיכנס לחלל המבנה ויכולים להיפתח או להיסגר.
השימוש העיקרי של חלונות הוא אמנם לאפשר לאור ואוויר להיכנס לבית, אך השימוש הוא בעיקר למנוע חדירה של אבק לחדרים בבית.
חלונות ויקטוריאניים מאופיינים במראה עתיק, עם עיטורים או ציורים שונים ובכך מהווים סימן היכר משמעותי ומיוחד לכנסיות ומקדשים ברחבי .
חלונות במבנים לרוב מכוסים על ידי וילונות או תריסים כדי להעניק מחסה מפני השמש אך גם כדי לשמור על פרטיות האנשים הנמצאים במבנה.
חלונות מעוצבים מגיעים במגוון צורות חומרים כמו אלומיניום, פלדה, ברזל, פלסטיק ועוד ומחירם משתנה לפי טיב ואיכות החומר.
חלון למרחב הממוגן חייב לעמוד בתקן בטיחות גבוה ומחמיר שכן תפקיד החלון למגן מפני פגיעות חיצוניות, לכן יש חשיבות רבה לבחירת החומרים של החלונות.
חלונות חסינים לרעש הם חלונות בעלי כמה שכבות של זכוכיות המעניקות בידוד אקוסטי מירבי ומהוות יתרון משמעותי לאנשים אשר גרים.