סורגים ורשתות לחלונות

סורגים

סורגים מוגדרים בעיקר כאחד מאמצעי המיגון העיקריים כיום, הן לבית, למשרד או לכל מבנה בו יש צורך.
כיום ישנם סוגים רבים של סורגים בעיצובים שונים, על מנת שישתלבו עם הבניין או עם המבנה ולא יפריעו להרמוניה הטבעית של המבנה המוצג.
סורגים הפכו בשנים האחרונות לפריט עיצובי בכל מבנה, המובאים במגוון רחב של עיצובים ושימושים כמו סריגים מתקפלים, סורגים קבועים, סורגים לפי בקשה ועוד.
ייצור סורגים נעשה בשיטות שונות ועשוי מחומרים שונים כפלדה, אלומיניום, אל חלד ועוד, זאת בהתאם לשימוש או למטרה לשמה הם מורכבים.
ישנם שיטות שונות לצביעת סורגים, הטובה שבהן היא באמצעות תנור בצבע אלקטרו סטטי באופן בו הצבע מחזיק לשנים רבות ונראים כחדשים.
סורגים נעשים על ידי ריתוך הפלדה, על כן יש לשמור על כללי בטיחות מירביים, כמו כן לבחור איש מקצוע מהימן כדי לבצע את המלאכה.
סורגים נעים בטווח רחב של מחירים, בהתאם לטיב ואיכות החומרים הנבחרים, כמו כן יש להוסיף את מחיר ההתקנה של הסורגים.

רשתות לחלונות

רשתות לחלונות לא רק מגינים מפני מעופפים בלתי רצויים, אלא גם מונעים מקרינת השמש להיכנס פנימה וגם כניסת אבק ושומרים על הבית נקי יותר.
כאשר מתקינים רשתות לחלונות יש לעשות זאת תוך התאמה לחלון ויש לחשב את הפרטים הקטנים כמו גודל החלון, המבנה שלו וצורתו.
ניתן לקנות רשתות לחלונות אשר עמידים מפני נזקי מזג האויר, בעיקר עמידים מפני רטיבות של גשם או ברד, אך גם מפני חום ויובש.
השימוש העיקרי ברשתות לחלונות הוא למנוע כניסה של חרקים ומזיקים כמו יתושים ומעופפים למיניהם, כמו כן מסננים את האוויר הנכנס אל תוך הבית, כך שאוויר רענן יותר, נטול אבק, ייכנס פנימה.
ניתן לרכוש רשתות לחלונות עם מנגנון הזזה, אשר מאפשר נוחות מירבית למשתמש ואף חוסך מקום, על כן רבים בוחרים ברשתות אלה.
כיום ישנם סוגים רבים של רשתות לחלונות בעיצובים שונים, על מנת שישתלבו היטב עם הבניין או עם המבנה, סוג נפוץ של רשתות הוא רשת שקופה, המתאימה לכל עיצוב או סגנון.