סורגים לחלונות וחלונות אלומיניום

סורגים לחלונות

סורגים לחלונות הם אמצעי מיגון עיקרי למבנים או לאנשים, הם מותקנים באופן חיצוני לחלון, על מנת לשמש כגורם הרתעה מפני פורצים.
סורגים לחלונות מעוצבים במגוון סגנונות כמו מודרני או קלאסי, על מנת שיתאימו לבנין או למבנה ויוצגו באופן אסתטי שלא פוגם בעיצוב המבנה הכללי.
בבניינים חדשים ישנה דרישה להתקין סורגים לחלונות, בעיקר כדי למנוע נפילה של ילדים וגם של מבוגרים, כיום לא ניתן לקבל אישור על בניית בנין מבלי להציג תוכניות מפורטות לסורגים לחלונות.
סורגים לחלונות עשויים בדרך כלל מברזל או פלדה, זאת כדי שישמשו כתמיכה במקרה הצורך ולא יקרסו, כמו כן על מנת שיחזיקו מעמד שנים ארוכות.
סורגים לחלונות עומדים בתו תקן בטיחות חשוב המדגיש שימוש בחומרי מתכת שונים, ללא תו התקן לא ניתן לקבל רישיון להתקנת סורגים לחלונות.
סורגים לחלונות מעוצבים בסגנון וינטג' קלאסי, בצורות מעוגלות, בצבעים רגועים ושקטים או צבעים לבנים בלבד, עם עיטורים מיוחדים וכך תורמים ליופי של הנוף הכללי.

חלונות אלומיניום

מעצבי פנים רבים בוחרים היום בחלונות אלומיניום בגלל היתרונות הרבים שהם מציעים אך גם בגלל שחלונות אלה הם נוחים וקלים לעיצוב שניתן להתאימם בקלות לבית או למשרד.
יתרון בולט של חלונות אלומיניום הוא מחירם הזול יחסית, בניגוד לסוגים שונים של חלונות, חלונות האלומיניום אינם יקרים ויחד עם זאת בעלי מראה יפה ואסתטי.
השימוש בחלונות אלומיניום הוא רחב ומגוון, החל מחלונות לבית או למשרד ועד לחלונות של מבנים ציבוריים, מוזאונים או מבנים ממשלתיים.
חלונות אלומיניום מאופיינים בעיקר במסגרת שלהן, שעשויה ממתכת אלומיניום, אשר לא דורשת צביעה או תחזוקה שוטפת אלא היא עמידה למשך זמן רב.
השימוש בחלונות אלומיניום הפך לנפוץ בשנים האחרונות, זאת בעיקר בגלל סוגי חלונות האלומיניום הרבים שקיימים ונוחות העבודה איתם אשר מתאימה למגוון רחב של חלונות זכוכית.
חלונות אלומיניום עם מסילות הזזה חוסכות בעיקר במקום ומעניקות מרחב רב יותר בבית אך יחד עם זאת בחלונות אלה יש יותר תקלות והן לא עמידות לאורך שנים כמו חלונות אלומיניום אחרים.